W niedzielę na placu zabaw w Chłopskiej Woli odbył się Piknik Solecki zorganizowany w ramach akcji profilaktyczno-edukacyjnej "Postaw na Rodzinę" prowadzonej w gminie Pysznica przy współpracy interdyscyplinarnej podmiotów działających w zakresie profilaktyki i rozwiązywania problemów alkoholowych oraz integracji społecznej osób uzależnionych od alkoholu. Punktem rozpoczynającym wspólną zabawę było otwarcie nowo wybudowanej świetlicy wiejskiej. Przecięcia symbolicznej wstęgi dokonali Wójt Gminy Pysznica Łukasz Bajgierowicz, Zastepca Wójta Gminy Pysznica Witold Pietroniec, Przewodniczący Rady Gminy Pysznica oraz Sołtys sołectwa Chłopska Wola Krzysztof Skrzypek, a także członkowie Rady Sołeckiej sołectwa Chłopska Wola Sławomir Chyła, Stanisław Król i Henryk Skrzypek.
Rodzinny piknik przyciągnął liczne grono mieszkańców, którzy z radością korzystali z przygotowanych atrakcji. Dzieci bawiły się wraz z pełnymi energii animatorkami, uczestnicząc w różnorodnych grach i zabawach sprawnościowych, a także mogły beztrosko korzystać z dmuchanych zjeżdżalni i basenu z piłeczkami. Harcerki z 9 Jastkowskiej Drużyny Harcerek "Błyskawica" zaserwowały smakowite własnoręcznie upieczone ciasta i ciasteczka. Dopisali też strażacy z OSP Jastkowice z pokazem sprzętu strażackiego. Konkursy w rzucie kołem ratunkowym i beretem dostarczyły emocji i radości.
Wspólną zabawę zakończyło wieczorne ognisko z kiełbaskami, które dodatkowo pomogło w stworzeniu przyjemnej atmosfery wspólnoty, zapewniając uczestnikom wiele niezapomnianych wspomnień.