W niedzielę, 12 czerwca, na stadionie sportowym „Bukowej” w Jastkowicach odbyły się Gminne Zawody Sportowo – Pożarnicze połączone z I Memoriałem Biegowym im. Bogdana Dziuby. Do rywalizacji w zawodach pożarniczych przystąpiły cztery jednostki: OSP Jastkowice, OSP Kłyżów, OSP Pysznica i OSP Studzieniec. Strażacy musieli wykazać się umiejętnościami w prezentacji musztry, w sztafecie pożarniczej oraz w budowaniu linii gaśniczej. Ostatecznie najlepszą okazała się jednostka OSP Studzieniec, na drugim miejscu uplasowali się strażacy z Jastkowic, na trzecim OSP Pysznica a miejsce czwarte zajęli druhowie z Kłyżowa. Podczas ceremonii wręczenia pucharów i nagród uhonorowani zostali także emerytowani strażacy z terenu Gminy Pysznica za swoją długoletnią służbę otrzymując z rąk Wiceministra Infrastruktury Rafała Webera oraz Komendanta Powiatowego PSP w Stalowej Woli mł. bryg. Szczepana Kozioła decyzje o przyznanym świadczeniu ratowniczym.
Bezpośrednio po zawodach strażackich rozpoczął się „I Memoriał Biegowy im. Bogdana Dziuby”. Organizatorami wydarzenia była Gmina Pysznica oraz Lekkoatletyczna Akademia Marcina Nowaka „Olimpijczyk” z Pysznicy. W memoriale udział wzięło około 250 dzieci ze wszystkich szkół podstawowych z terenu gminy oraz 40 nauczycieli i rodziców. Gościem honorowym była Pani Danuta Dziuba wraz z dziećmi, Wiceminister Infrastruktury Rafał Weber, Prezes Stalowowolskiego Klubu Biegacza Stanisław Łańcucki oraz reprezentantka Polski na Igrzyskach Olimpijskich w Rio de Janeiro Pani Danuta Cieślik (Urbanik), która jest obecnie trenerem w naszej Akademii Lekkoatletycznej. Zawody cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem zarówno dzieci jak i dorosłych. Każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy medal, a zdobywcy trzech pierwszych miejsc w każdej kategorii otrzymali pamiątkowe statuetki. Dodatkowo Państwowa Szkoła Podstawowa im. Armii Krajowej w Jastkowicach otrzymała nagrodę specjalną za zwycięstwo w klasyfikacji szkół.
Na zawodników oraz kibiców czekały także inne atrakcje min. dmuchańce, wielkie bańki mydlane, malowanie buziek i wiele innych. O to aby nikt nie odszedł głodny zadbały Panie z Kół Gospodyń Wiejskich z Jastkowic, Kłyżowa i Pysznicy.
Dziękujemy wszystkim za tak liczne przybycie i już dziś zapraszamy na XIII Jarmark Królewski, który odbędzie się 25 i 26 czerwca na stadionie sportowym „Olimpii” w Pysznicy.