Przedszkole

Przedszkole w Pysznicy otwarte jest w godzinach od 6 do 16 od poniedziałku do piątku.
Dyrektorem przedszkola jest Pani mgr Dorota Dąbrowska. Przedszkole posiada wykwalifikowaną kadrę, pod okiem której dzieci w wieku od 3 do 6 lat mogą bezpiecznie wkraczać i poznawać otaczający świat. W przedszkolu panuje miła, rodzinna atmosfera, sprzyjającą rozwojowi dzieci. Placówka realizuje podstawę programową dla przedszkoli i jest idealnym miejscem przygotowującym „małych odkrywców” do czekającego ich obowiązku szkolnego.
W przedszkolu dzieci poznają i rozwijają swoje zainteresowania poprzez zajęcia z rytmiki, języka angielskiego, zajęcia taneczne, zajęcia logopedyczne, religijne, sportowe.
Przedszkole dysponuje trzema salami zajęć dla dzieci, osobną łazienką dla dzieci najmłodszych, kuchnią z zapleczem gospodarczo–socjalnym. Od września 2012 r. przedszkole dysponuje nowocześnie zagospodarowanym Centrum Edukacji Ekologicznej “Zielone zakątki” , który powstał w ramach realizacji projektu pn. „Centra edukacji ekologicznej w gminie Pysznica” z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2007-2013 schemat 4.3 Zachowanie oraz ochrona różnorodności biologicznej i krajobrazowej.  W obszar CEE „Zielone zakątki” wkomponowany został plac zabaw dla małych dzieci.

Przedszkole organizuje następujące imprezy okolicznościowe:
•    “Święto pieczonego ziemniaka”
•    “Jasełka”
•    “Wigilia dla przedszkolaków i zaproszonych gości”
•    „Dzień Babci i Dziadka”
•    “Zabawa karnawałowa”
•    “Dzień wiosny”
•    “Dzień Mamy i Taty”
•    “Dzień dziecka”
•    “Dzień rodziny”

Również w coroczny kalendarz wydarzeń wpisały się konkursy:
•    bożonarodzeniowy: “Najpiękniejsza bombka choinkowa”,
•    wielkanocny: ” Najładniejsza pisanka wielkanocna” oraz “Kurczaczek wielkanocny”,
•    konkurs ekologiczny: “Dobre rady na złe odpady”.
Przedszkole uczestniczy w konkursach o zasięgu gminnym, powiatowym, regionalnym i ogólnopolskim, a także w akcjach charytatywnych: „Nakrętka”, ” Góra grosza”. Przedszkole jest również organizatorem konkursów o zasięgu gminnym i powiatowym.
Corocznie dla podopiecznych pysznickiego przedszkola organizowane są wycieczki m.in. do Bałtowa, Pacanowa, Zamościa i innych miejscowości z atrakcjami dla naszych milusińskich.

W ramach poznawania swojej okolicy podczas spacerów dzieci organizowane są wizyty w: urzędzie pocztowym, aptece, zakładzie krawieckim, piekarni, zaś w ramach współpracy z Ochotnicza Strażą Pożarną dzieci mogą podziwiać specjalnie dla nich przygotowane pokazy strażackie. Przedszkole organizuje również spotkania z policjantami, ratownikami medycznymi i innymi ciekawymi osobami.
Pysznickie przedszkole zazwyczaj raz w miesiącu odwiedzają grupy teatralna z przedstawieniami dla dzieci, są również organizowane wyjazdy do kina w Stalowej Woli.
Wszyscy pracownicy pysznickiego przedszkola wiedzą, że rodzice oddają im pod opiekę swoje największe skarby, dlatego też dokładają wszelkich możliwych starań by dzieci czuły się komfortowo i bezpiecznie, a poprzez zabawę wkraczały w świat nauki i obowiązków.

Zapraszamy do Przedszkola w Pysznicy
Ul. Wolności 295
37-403 Pysznica
Tel.: 15 841 00 34
e-mail: przedszkole@pysznica.pl
Więcej informacji na stronie internetowej http://przedszkolepysznica.edupage.org

Print Friendly, PDF & Email