Wschodni Szlak Rowerowy Green Velo

Szlak wiedzie przez pięć województw wschodniej Polski (warmińsko-mazurskie, podlaskie, lubelskie, podkarpackie i świętokrzyskie) i ma przyczynić się do wzrostu atrakcyjności tych terenów, jako miejsc aktywnego wypoczynku.

Utworzenie trasy jest możliwe dzięki współfinansowaniu ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej.
Na terenie Województwa Podkarpackiego trasa biegnie przez następujące powiaty: lubaczowski, jarosławski, przemyski, Miasto Przemyśl, brzozowski, rzeszowski, Miasto Rzeszów, strzyżowski, łańcucki, leżajski, niżański, stalowowolski oraz tarnobrzeski.
Do końca 2015 roku mają zostać wybudowane ścieżki rowerowe o utwardzonej nawierzchni, umożliwiające bezpieczny ruch rowerowy, ułatwiające również dotarcie do zabytków i miejsc atrakcyjnych przyrodniczo. W ramach inwestycji na terenie woj. podkarpackiego zostanie oznakowanych ok. 430 km tras rowerowych,  wybudowanych blisko 73 km asfaltowych ścieżek rowerowych, a także  przebudowanych zostanie 30 skrzyżowań. Na terenie gminy Pysznica projektowany jest odcinek trasy o długości 11,73 km, który przebiegać będzie wzdłuż drogi powiatowej Zarzecze-Rzeczyca Długa. W Pysznicy za budynkiem Domu Kultury powstanie miejsce obsługi rowerzystów wyposażone w wiatę, stół i ławkę, stojak na rowery, kosz na śmieci, tablicę informacyjną, jak również toaletę typu toi-toi.

Szczegóły na portalu Green Velo [zobacz]

Print Friendly, PDF & Email