Umów wizytę w US

Szanowna Pani, Szanowny Panie

Zwracam się z uprzejmą prośbą o przyłączenie się do kampanii informacyjnej, towarzyszącej wprowadzeniu przez Krajową Administrację Skarbową nowej usługi „Umów wizytę w urzędzie skarbowym”.

Od 16 listopada 2020 r. w naszym województwie uruchamiamy nowy model obsługi podatników. Załatwienie sprawy podczas bezpośredniej wizyty w urzędzie będzie możliwe po jej wcześniejszym umówieniu. Zmiany zostają wprowadzone, aby zwiększyć bezpieczeństwo i komfort podatników.

Nowy model obsługi uruchomiono pilotażowo latem tego roku w urzędach skarbowych w województwach podlaskim i wielkopolskim.  16 listopada br.  usługa zostanie wprowadzona także w województwie podkarpackim i  docelowo obejmie urzędy skarbowe w całej Polsce.

Wizyty można umawiać już dzisiaj, a do wyboru są terminy od 17 listopada br. Najprościej zrobić to przez Internet. Wystarczy skorzystać z usługi „Umów wizytę w urzędzie skarbowym” link: https://www.podatki.gov.pl/e-wizyta-w-urzedzie-skarbowym/ na podatki.gov.pl lub na stronach poszczególnych urzędów skarbowych.

Na wizytę można umówić się także telefonicznie (numery telefonów można sprawdzić na stronie internetowej urzędu skarbowego) lub podczas osobistej wizyty w urzędzie – w punkcie „Umawianie wizyt”, który znajduje się blisko wejścia.

Liczymy, że możliwość umawiania wizyt przez Internet ułatwi podatnikom załatwianie ich spraw.
Dzięki temu, że bezpośrednio w siedzibie urzędu obsługujemy umówionych klientów, unikniemy nadmiernych kolejek oraz poprawimy komfort i bezpieczeństwo.

W związku z powyższym, prowadzimy obecnie akcję, której celem jest przekazanie informacji o nowej usłudze jak największej liczbie podatników. Zwracam się do Państwa z serdeczną prośbą o pomoc w tej kwestii i zamieszczenie na stronie Państwa instytucji banera usługi „Umów wizytę w urzędzie skarbowym” (który załączam do niniejszego listu) z odesłaniem do strony https://www.podkarpackie.kas.gov.pl/web/bip-1801/izba-administracji-skarbowej-w-rzeszowie/zalatwianie-spraw/umow-wizyte-w-urzedzie-skarbowym lub komunikatu informującego o usłudze, który także załączam. Ponadto, bylibyśmy wdzięczni za wywieszenie w siedzibie Państwa instytucji plakatu promującego usługę, który dostarczymy niezwłocznie.

Licząc na współpracę pozostaję z szacunkiem

Naczelnik Urzędu Skarbowego w Stalowej Woli

Stanisław Tyrpin

Print Friendly, PDF & Email