Relacja z konferencji na temat ochrony środowiska

W związku z realizacją II etapu koncepcji „Uniwersytetu Samorządności” w dniu 11 września 2020 r. w Domu Ludowym w Jastkowicach odbyła się konferencja pt.: „Czyste Powietrze – jak chronić zdrowie przed zanieczyszczeniami”.
Celem szkolenia było zwiększenie świadomości mieszkańców w zakresie efektywnego wykorzystywania energii w budynkach mieszkalnych. Szczegółowe informacje dotyczyły możliwości pozyskania środków z programów: „Czyste Powietrze” oraz „Mój Prąd”.
Wójt Gminy Pysznica, Łukasz Bajgierowicz, dokonał otwarcia spotkania oraz poinformował przybyłych gości o kolejnych inicjatywach edukacyjnych realizowanych przy dofinansowaniu ze środków budżetu Województwa Podkarpackiego.
Na konferencji byli obecni doradcy energetyczni z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Rzeszowie, Łukasz Kucab oraz Wojciech Mucha. Rolę współprowadzącej konferencję pełniła Magdalena Ptak, która na co dzień zajmuje się w Urzędzie Gminy w Pysznicy doradztwem z zakresu programu „Czyste Powietrze” dla mieszkańców gminy.
Dużym zainteresowaniem uczestników spotkania cieszyła się prezentacja, której tematem były zmiany wprowadzone w „Czystym Powietrzu” po 15 maja 2020 r. W trakcie szkolenia mieszkańcy mieli okazję uczestniczyć w panelach dyskusyjno- doradczych z ekspertami, podczas to których, mogli otrzymać dokładne instrukcje w ubieganiu się o dofinansowanie.
Uczestnicy otrzymali materiały szkoleniowe wraz z informacjami, jak pozyskiwać środki i jak je rozliczać.

Dziękujemy uczestnikom za zainteresowanie, natomiast prowadzącym za kompetencje i zaangażowanie.
Kolejne szkolenie organizowane w ramach „Uniwersytetu Samorządności” już na początku października.

Tekst: Magdalena Ptak, zdjęcia: Beata Biały

Print Friendly, PDF & Email