Druga wycieczka w ramach projektu “Zdemaskowani”

W sobotę, 5 września odbyła się druga wycieczka rowerowa w ramach projektu “Zdemaskowani” realizowanego przez Jastkowickie Stowarzyszenie Kulturalno-Historyczne “Dziedzictwo i pamięć”.

Tym razem trasa wycieczki wiodła z Jastkowic poprzez Moskale, Targowisko i Kuziory do Studzieńca, gdzie z pomocą sołtysa Mirosława Katy, na placu przy remizie strażackiej zorganizowany został piknik. W trakcie pikniku każdy mógł znaleźć coś dla siebie – można było odpocząć na kocyku, posilić się kiełbaską z ogniska, wziąć udział w konkursach z nagrodami, zagrać w piłkę nożną i siatkówkę, a także zwiedzić remizę i samochód strażacki Ochotniczej Straży Pożarnej w Studzieńcu. Nie zabrakło dobrej zabawy dla dużych i małych, więc wszyscy wracali do domu w doskonałych humorach.

Projekt został dofinansowany ze środków programu Działaj Lokalnie Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce i ODL w Fundacji Fundusz Lokalny SMK. Projekty w ramach Działaj Lokalnie dofinansowały także powiat stalowowolski oraz gmina Pysznica.

Print Friendly, PDF & Email