Droga do marzeń i piłkarskiej przygody. Wystartowały zapisy do XX edycji Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”

Piłkarska pasja, marzenia, szansa na odkrycie talentu oraz dużo dobrej zabawy – tak w skrócie można opisać największy w Europie turniej dla dzieci, który już od prawie 20 lat gości na sportowej mapie Polski. W Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” organizowanym przez Polski Związek Piłki Nożnej do tej pory udział wzięło ponad 2 miliony piłkarek i piłkarzy. Chęć udziału drużyn dziewcząt i chłopców w XX edycji mogą zgłaszać opiekunowie, nauczyciele i trenerzy. Zapisy zespołów w kategoriach wiekowych U-8, U-10 oraz U-12 potrwają do 30 września.

Tak grały podkarpackie drużyny w poprzedniej edycji Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”
Województwo podkarpackie podczas finałów wojewódzkich XIX edycji Turnieju było reprezentowane przez 963 piłkarek i piłkarzy. Najwięcej, bo 69% zgłoszonych drużyn stanowiły szkoły podstawowe. Pozostałe były reprezentacjami klubów, UKS-ów oraz innych podmiotów prowadzących działalność sportową. Na finałach wojewódzkich łącznie strzelono 911 goli. Mistrzami województwa podkarpackiego w XIX edycji Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” zostali chłopcy z zespołu UKS Orlik Przemyśl (kategoria do lat 8), Piłkarskie Nadzieje Mielec (U-10) i SMS Igloopol Dębica (U-12), a także dziewczynki z drużyny Beniaminek Krosno (U-8, U-10, U-12).

Kontakt z mediami:
Magdalena Gałecka, PZPN, adres e-mail: magdalena.galecka@pzpn.pl, tel. 516 663 204
Dorota Liszka, Tymbark, adres e-mail: d.liszka@maspex.com, tel. 33 870 82 04

Print Friendly, PDF & Email