Piknik Rodzinny w PSP w Krzakach

1 czerwca  2015  roku  w  Publicznej  Szkole   Podstawowej   w  Krzakach  odbył   się  I  piknik rodzinny. Impreza rozpoczęła się uroczystą akademią z okazji Święta Rodziny. Po występach klas młodszych klasa VI przedstawiła w języku angielskim inscenizację bajki „Śpiąca królewna”. Pierwszą plenerową atrakcją był przygotowany przez Państwową Straż Pożarną w Stalowej Woli pokaz ratownictwa technicznego.  Służby  mundurowe reprezentowali także przedstawiciele Policji w Pysznicy, dzięki którym można było obejrzeć wnętrze radiowozu. Nie zabrakło również konkurencji sportowych, w których i dzieci i rodzice bardzo chętnie brali udział. Gry i zabawy połączone były z dobrą muzyką, którą zapewnił DJ Darek. Ochotnicza Straż Pożarna ze Studzieńca zadbała o pyszne kiełbaski z grilla, smaczne pierogi przygotowały Panie ze Stowarzyszenia Kobiet w Słomianej, wspaniałymi ciastami częstowały Mamy, a dzieci otrzymały także słodycze od pana Prezesa z GS w Nisku. Najmłodsi tłumnie oblegali punkt malowania twarzy, w którym panie Beata Baran i Elżbieta Kotulska tworzyły na buziach dzieci kolorowe wzory, zwierzątka i stworki. Dzieci mogły również aktywnie spędzać czas w dmuchanych zamkach. Wielkie zainteresowanie wzbudziła także wystawa   motocykli,   jednak   największą   atrakcją   okazała   się   przejażdżka   bryczką,   którą powoził pan  Kazimierz Cholewiński.

Podsumowaniem pikniku było rozstrzygnięcie konkursu plastycznego “Moja Rodzina”, oficjalne ogłoszenie wyników i wręczenie nagród.
Uśmiech na twarzach dzieci świadczył o tym, że impreza była udana. Ciepła, słoneczna aura pozwoliła na wspaniałą zabawę. Był to wyjątkowy dzień, pełen uśmiechu, wzruszeń i łez radości oraz podziwu dla dzieci, prezentujących artystyczne i sportowe umiejętności.
Bardzo się cieszymy z obecności licznych gości: Pana Tadeusza Bąka Wójta Gminy Pysznica, Pań z GS w Nisku, ks. Proboszcza Henryka Króla i ks. Kanonika Andrzeja Boboli oraz oczywiście Rodziców i mieszkańców.

Tekst i zdjęcia: Marta Kiszka (PSP w Krzakach)


Występy artystyczne
Występy artystyczne

Bajkowe przedstawienie

 


Malowanie twarzy

Na świeżym powietrzu

Rodzice w akcji


Ale zabawa

Pokaz ratownictwa

Cuda motoryzacji

Policja

Słodkości

Wsparcie OSP Studzieniec

Były również przejażdzki
Print Friendly, PDF & Email