Akcja informacyjna 500 +

Ośrodek Pomocy Społecznej w Pysznicy serdecznie zaprasza mieszkańców gminy Pysznica do udziału w spotkaniu w ramach organizowanej przez Podkarpacki Urząd Wojewódzki w Rzeszowie akcji informacyjnej, dotyczącej aktualnie realizowanego Programu 500+.
W ramach wspomnianej akcji w dniu 16.07.2019 r.(wtorek) w godzinach od 11.30 do 12.30 przez budynkiem Ośrodka Pomocy Społecznej w Pysznicy stacjonował będzie namiot, w którym specjaliści udzielać będą wszelkich informacji dotyczących przyznawania świadczenia wychowawczego (500+).
Wszystkich Państwa, którzy chcieliby pozyskać szczegółowe informacje lub uzyskać odpowiedzi na ich nurtujące pytania dotyczące świadczenia wychowawczego, serdecznie zapraszamy do udziału w akcji.
Ponadto Kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej w Pysznicy informuje, że od 01.07.2019 r. rozpoczęło się składanie wniosków w formie elektronicznej na świadczenie wychowawcze (500+) oraz świadczenie Dobry Start na nowy okres świadczeniowy, który potrwa do maja 2021 roku.
Ci z Państwa, którzy chcą ubiegać się o wyżej wymienione świadczenia bez wychodzenia z domu, mogą to zrobić online, za pomocą jednej z 4 metod: ministerialnego portalu Emp@tia, obywatel.gov.pl, PUE ZUS – Platformy Usług Elektronicznych ZUS oraz poprzez bankowość elektroniczną.
Składanie wniosków w formie tradycyjnej rozpocznie się z dnia 01.08.2019 r.
Dla przypomnienia informujemy, że w przypadku osób ubiegających się o przyznanie świadczenia na pierwsze i każde kolejne dziecko, na wniosku należy umieścić dane wszystkich uprawnionych dzieci.

Informacja: OPS w Pysznicy

Print Friendly, PDF & Email