Zapraszamy na uroczyste przekazanie samochodu dla OSP Kłyżów

W imieniu Wójta Gminy Pysznica Tadeusza Bąka i Ochotniczej Straży Pożarnej w Kłyżowie, serdecznie zapraszamy do udziału, w dniu 13 października 2018 r., w uroczystości związanej z obchodami 90. rocznicy utworzenia OSP w Kłyżowie. Uroczystość rozpocznie się mszą święta o godzinie 13:00 w kościele pw. Wniebowzięcia NMP i św. Maksymiliana Kolbe w Kłyżowie. Po mszy świętej, na parkingu przed Domem Strażaka, nastąpi poświęcenie samochodu strażackiego i oficjalne przekazanie go strażakom z OSP w Kłyżowie przez władze gminne.

Na zaproszenie strażaków i władz gminy w uroczystości udział wezmą m.in. Wiceminister Sprawiedliwości Marcin Warchoł, parlamentarzyści i Starosta Powiatu Stalowowolskiego Janusz Zarzeczny. Swój udział w uroczystości potwierdził również Minister Inwestycji i Rozwoju Jerzy Kwieciński.

Zakup średniego samochodu ratowniczo – gaśniczego dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Kłyżowie był możliwy dzięki zaangażowaniu władz gminnych oraz poparciu parlamentarzystów. Środki na jego zakup pochodziły z Funduszu Sprawiedliwości – ponad 457 000,00 zł, wsparcia starosty stalowowolskiego – 50 000,00 zł oraz środków własnych gminy.

Tekst: Paulina Mierzwa