Harcerze z Pysznicy i Kłyżowa na biwaku szkoleniowym

W dniach 5-6 października 2018r. młodzież z Pysznicy i Kłyżowa, większość zrzeszona w ZHP wzięła udział w biwaku szkoleniowym, który został zorganizowany w ramach realizacji zadań projektu „Społeczni, użyteczni, bezpieczni” w PSP w Kłyżowie.
Biwak zorganizowano przy współpracy Dyrekcji PSP w Kłyżowie, Stowarzyszenia na Rzecz Dzieci i Młodzieży „Azymut” ze Stalowej Woli i liderów projektu.
Głównym punktem programu biwaku prowadzonego metodą harcerską było szkolenie z pierwszej pomocy przedmedycznej. Prowadzący zajęcia, z wykształcenia ratownik medyczny był bardzo zadowolony z zaangażowania młodzieży w całe zajęcia, aktywności podczas ćwiczeń praktycznych. Udział w szkoleniu został potwierdzony Certyfikatem. Całości dopełniła prezentacja multimedialna „… mamy tylko jedno życie i warto je przeżyć dobrze…” o poprawnym zachowaniu na drodze jako pieszy, rowerzysta, kierowca samochodu w różnych sytuacjach i o różnych porach dnia.
Podczas biwaku nie mogło zabraknąć zabaw integrujących środowiska i wspólnego harcowania, odbyły się też zabawy na świeżym powietrzu, odwiedziliśmy koniki polskie w pobliskiej stadninie.

Tekst i zdjęcia: Justyna Maślach

Projekt „Społeczni, użyteczni, bezpieczni” realizowany przez grupę nieformalną dofinansowany jest ze środków Programu „Działaj Lokalnie” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Ośrodka Działaj Lokalnie przy Fundacji Fundusz Lokalny SMK. Projekt współfinansowany również przez Samorząd Województwa Podkarpackiego, Powiat Stalowowolski oraz Gminę Pysznica.