Zwiedzanie za aktywne czytanie

Władze Gminy Pysznica oraz miejscowe biblioteki doceniają i nagradzają młodych czytelników z największą ilością przeczytanych książek.
W dniu 28.08.2019 r. dzieci i młodzież z Dyskusyjnych Klubów Książki w Pysznicy i Kłyżowie oraz najaktywniejsi młodzi czytelnicy z bibliotek na terenie Gminy Pysznica uczestniczyli w wycieczce do Muzeum Stefana Żeromskiego i Bolesława Prusa w Nałęczowie oraz Parku Rozrywki „Farmy Iluzji” w Trojanowie.
Wyprawę rozpoczęliśmy od zwiedzenia muzeum biograficzno-literackiego najwybitniejszego pisarza polskiego pozytywizmu – Bolesława Prusa. W sali muzealnej młodzi czytelnicy oglądali zgromadzone pamiątki i materiały dokumentujące życie i twórczość pisarza.
Następnie odwiedziliśmy Muzeum Stefana Żeromskiego, które mieści się w dawnej chacie – pracowni pisarza. Jej głównym atutem są zachowane oryginalne meble pisarza – pamiątki osobiste, fotografie rodzinne, obrazy i rysunki znanych mistrzów, a także samego Stefana Żeromskiego i jego żony.
Ostatnim punktem wycieczki była wizyta w Parku rozrywki – „Farmie iluzji” w Trojanowie. Dzieci skorzystały z takich atrakcji jak: pokaz magii iluzjonisty Damiana Spętanego, labirynt luster, tunel zapomnienia, zakręcony domek, wyścigi tratwami, wiklinowy labirynt oraz latająca chata tajemnic.
Mamy nadzieję, że uczestnicy wycieczki, mając miłe wspomnienia z Nałęczowa i „Farmy iluzji” w Trojanowie będą częściej odwiedzać biblioteki na terenie Gminy Pysznica oraz przeczytają jeszcze więcej ciekawych książek, bo czytać jak wszyscy wiemy warto.
Dziękujemy Wójtowi Gminy Pysznica za sfinansowanie wycieczki dla najaktywniejszych młodych czytelników oraz tym samym popularyzację książki i czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży.

Tekst i zdjęcia: Justyna Marchut

Print Friendly, PDF & Email