Zwiedzanie za aktywne czytanie

Władze Gminy Pysznica oraz miejscowe biblioteki doceniają i nagradzają młodych czytelników z największą ilością przeczytanych książek. W dniu 30.08.2017 r. najaktywniejsi młodzi czytelnicy z bibliotek na terenie Gminy Pysznica oraz członkowie Dyskusyjnych Klubów Książki w Pysznicy i Kłyżowie uczestniczyli w wycieczce: „Zwiedzanie za aktywne czytanie”. Wakacyjną podróż rozpoczęliśmy od wizyty na zamku Kamieniec w Korczynie-Odrzykoniu. Piękna pogoda sprzyjała wędrówkom po okazałych ruinach warowni obronnej z XIV w. Uczestnicy z zainteresowaniem przysłuchiwali się ciekawej opowieści o historii zamku i jego kolejnych właścicielach. Jednym z nich był hrabia Aleksander Fredro, którego dzieje zamku zainspirowały do napisania dramatu „Zemsta”
Kolejnym punktem wycieczki było Muzeum Marii Konopnickiej w Żarnowcu, gdzie młodzi czytelnicy mogli zobaczyć unikatowe zbiory i autentyczne wnętrza z czasów życia poetki.
Ostatnim punktem wycieczki był prawie godzinny rejs statkiem po Jeziorze Solińskim i podziwianie przepięknych widoków bieszczadzkiego krajobrazu.
Dziękujemy Wójtowi Gminy Pysznica za sfinansowanie wycieczki dla najaktywniejszych młodych czytelników oraz tym samym popularyzację książki i czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży.

tekst i zdjęcia: Justyna Marchut (Biblioteka w Kłyżowie)

Print Friendly, PDF & Email