Załóż już teraz bezpłatny profil zaufany i bądź gotowy na JPK_VAT

• Dzięki profilowi zaufanemu eGo mikroprzedsiębiorcy mogą łatwo, szybko i bezpiecznie wysyłać obowiązkowe pliki JPK_VAT. Pierwsze pliki JPK_VAT (za styczeń) mikroprzedsiębiorcy wyślą do 26 lutego 2018 r.
• Naczelnik Urzędu Skarbowego w Stalowej Woli zachęca do jak najszybszego zakładania profilu zaufanego, który nie tylko upraszcza kontakt z administracją skarbową, ale również umożliwia załatwianie wielu innych spraw urzędowych.

Już teraz załóż profil zaufany eGo.
Profil zaufany to bezpłatne narzędzie, dzięki któremu można potwierdzać swoją tożsamość w Internecie (służy jako twój elektroniczny podpis) i korzystać z wielu usług online na portalach urzędowych. Za jego pomocą można załatwić sprawy m.in. na Platformie Usług Elektronicznych Zakładu Ubezpieczeń Społecznych czy założyć firmę w Centralnej Ewidencji Działalności Gospodarczej.
Teraz profil zaufany przyda się również do tego, aby prawidłowo złożyć Jednolity Plik Kontrolny dla potrzeb VAT (JPK_VAT). Taki plik trzeba bowiem uwierzytelnić: albo podpisem kwalifikowanym albo bezpłatnym profilem zaufanym eGo. Założenie profilu zaufanego już dziś będzie gwarancją, że w dniu wysyłki pliku JPK_VAT będzie możliwa właściwa autoryzujesz i podpis tego pliku.
To jak założyć profil zaufany, sprawdzić można w serwisie Obywatel.gov lub na stronie www.jpk.mf.gov.pl w sekcji jak złożyć JPK_VAT.
Informacja w tym zakresie znajduje się również na stronie Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie oraz urzędów skarbowych www.podkarpackie.kas.gov.pl

JPK_VAT za styczeń przesyła się do 26 lutego.

Od 1 stycznia 2018 r. wszyscy podatnicy VAT, którzy składają deklaracje VAT-7 lub VAT-7K, w tym mikroprzedsiębiorcy, prowadzą elektroniczną ewidencję VAT (rejestr sprzedaży i zakupów VAT) i przesyłają ją jako Jednolity Plik Kontrolny dla potrzeb VAT (JPK_VAT).
Obowiązek złożenia pliku JPK_VAT za styczeń upływa 26 lutego 2018 r. Plik można wysłać od 1 lutego br. za pośrednictwem bezpłatnych aplikacji udostępnianych przez Ministerstwo Finansów dla struktury obowiązującej w 2018 r.: Klient 2 v3 oraz aplikacji e-mikrofirma. Więcej informacji na stronie www.jpk.mf.gov.pl

Zachęcamy do kontaktu z ekspertami w zakresie obsługi JPK_VAT w Urzędzie Skarbowym w Stalowej Woli – nr telefonu 15 877-71-63. Eksperci będą również pełnili dyżury w dniach 17 i 24 lutego (soboty)-planowane godziny 9.00-13.00.

Mikroprzedsiębiorcy otrzymają e-mail lub SMS zachęcający do zakładania Profilu Zaufanego (eGO)
• Wiadomości otrzymają przedsiębiorcy zobowiązani do przesłania do 26 lutego br. pierwszych plików JPK_VAT.
• Profil Zaufany (eGO) to bezpłatny, elektroniczny podpis, który pozwala prawidłowo podpisać i złożyć JPK_VAT.
• Wiadomości nie będą zawierać żadnych wezwań do zapłaty podatku, odnośników zewnętrznych (linki) ani załączników w formie plików.

W najbliższych dniach Ministerstwo Finansów wyśle e-mail lub SMS do mikroprzedsiębiorców, którzy są zobowiązani do składania Jednolitego Pliku Kontrolnego dla potrzeb VAT (JPK_VAT).
Informacja przypomni o możliwości założenia bezpłatnego Profilu Zaufanego (eGO), który pozwoli prawidłowo podpisać i złożyć JPK_VAT oraz zachęci do zakładania go już teraz – nie zwlekając do ostatniej chwili.

Dzięki temu mikroprzedsiębiorcy zyskują pewność, że w dniu wysyłki są gotowi oraz prawidłowo zautoryzują i podpiszą JPK_VAT.

Wiadomość dotrze jako:
• e-mail z adresu: dppt.automat@mf.gov.pl – na adresy elektroniczne lub
• wiadomość tekstowa SMS – na numery telefonów.
Wiadomość będzie opatrzona podpisem „Ministerstwo Finansów”.

Ważne: powiadomienia w formie e-maila i SMS są generowane automatycznie. Prosimy nie odpowiadać na takie wiadomości.

Wiadomości nie będą zawierać żadnych wezwań do zapłaty podatku, a w treści e-maila i wiadomości SMS nie będą umieszczane żadne odnośniki zewnętrzne (linki) ani załączniki w formie plików.

Jednocześnie informuje się, że czasowo do 31.12.2018 r. Ministerstwo Finansów uruchomiło możliwość podpisywania pliku JPK – VAT tak zwanymi danymi autoryzującymi. Podobne rozwiązania funkcjonuje przy podpisywaniu rocznego zeznania podatkowego.

Print Friendly, PDF & Email