Wizyta delegacji gminnej w Bóbrce na Ukrainie

W dniach 22. – 25. sierpnia 2018 r. delegacja z Gminy Pysznica na czele z Zastępcą Wójta Aleksandrem Jabłońskim oraz Wicestarosta Powiatu Stalowowolskiego Mariusz Sołtys, brali udział w Festiwalu „Barwy Lata” w Bóbrce na Ukrainie.
Na zaproszenie władz samorządowych Miasta Bóbrka, Zespół Pieśni i Tańca „Pyszniczanie” działający przy Domu Kultury w Pysznicy i prowadzony przez Annę Strusińską, miał okazję zaprezentować swoje umiejętności. Występ zespołu spotkał się z ciepłym przyjęciem tamtejszej publiczności. Dziewczęta otrzymały gromkie brawa i zaproszenie do udziału w kolejnych edycjach festiwalu w trakcie których mogłyby prezentować swoje umiejętności taneczne i promować polską tradycję i kulturę na Ukrainie.
Umowa współpracy partnerskiej z miastem Bóbrka, podpisana w ubiegłym roku, daje możliwość starania się o środki z programów transgranicznych. Wizyta na Ukrainie była okazją do wstępnych rozmów dotyczących przystąpienia do Programu Współpracy Transgranicznej Polska-Białoruś-Ukraina 2014-2020.

Tekst i zdjęcia: Paulina Mierzwa

Print Friendly, PDF & Email