Wieczór Wigilijny w Jastkowicach

W niedzielne popołudnie 18 grudnia 2016 r. w Domu Ludowym w Jastkowicach odbyła się premiera „Wigilii Jastkowickiej” w wykonaniu zespołu obrzędowego z Jastkowic. Scenariusz „Wigilii Jastkowickiej” przedstawiony przez „Jastkowian” przygotowała Grażyna Kołacz-Antosik przy współpracy z etnologiem Patrycją Laskowską-Chyła.

Wszystkich zebranych powitała Jolanta Powęska wiceprzewodnicząca Stowarzyszenia Przyjaciół Ziemi Jastkowickiej. Następnie głos zabrała Barbara Żywczak dyrektor Domu Kultury w Pysznicy i przedstawiła zebranym informacje o realizowanym w Jastkowicach projekcie  „Lasowiackie Kluby Seniora”. „Wigilia Jastkowicka” w wykonaniu kilku pokoleń mieszkańców Jastkowic bardzo podobała się licznie zgromadzonej publiczność. Wielu widzów po obejrzeniu „Wigilii Jastkowickiej” z nostalgią wspominało swoje wigilie sprzed lat i potwierdzało autentyczność przygotowanego przedstawienia. W imieniu samorządu gminnego za piękny występ podziękował artystom Józef Gorczyca Przewodniczący Rady Gminy Pysznica.

Zdjęcia: Grażyna Swara (Dom Kultury w Pysznicy)

Więcej zdjąć na www.dk.pysznica.pl

 

20 grudnia 2016 r. zespół obrzędowy „Jastkowianie” zaprezentował „Wigilię Jastkowicką” na deskach Miejskiego Domu Kultury w Stalowej Woli. Przy pełnej sali widowiskowej, na dużej scenie z bogatą scenografią przedstawienie oglądało się wyśmienicie. Po występie zespołu obrzędowego z Jastkowic poczęstunek serwowała grupa kulinarna Samaliszowie z Pysznicy. O wrażeniach i świątecznym klimacie opowiedzieli m.in.

www.leliwa.pl

stalowemiasto.pl

stalowka.net

sztafeta.pl

stw24.pl

tvkstella

 

Print Friendly, PDF & Email