Święto Pieczonego Ziemniaka w przedszkolu

Jak co roku, w ogrodzie „Zielone Zakątki” przy Przedszkolu w Pysznicy, odbył się piknik rodzinny pod nazwą „Święto Pieczonego Ziemniaka”. Nie mogło na nim zabraknąć przedstawicieli władz gminnych – Tadeusza Bąka – Wójta Gminy Pysznica, Józefa Gorczycy -Przewodniczącego Rady Gminy Pysznica oraz Aleksandra Jabłońskiego – Zastępcy Wójta Gminy Pysznica. Samorządowcy przynieśli kosz z łakociami dla najmłodszych, bo wiedzą, z lat poprzednich, że zabawa podczas tego święta wymaga od dzieciaków dużo energii.

Święto Pieczonego Ziemniaka to już od kilku lat impreza gminna. Dzięki wykonanym w ostatnich latach inwestycjom i pozyskanym środkom unijnym coraz więcej rodzin może korzystać z dobrodziejstwa opieki przedszkolnej na terenie gminy. Jest to możliwe dzięki zaangażowaniu samorządu gminnego, dyrekcji i pracowników przedszkola oraz instytucji wspierających działania na rzecz rozwoju tej placówki.
Wójt Tadeusz Bąk przyznał, że bardzo cieszy go fakt, że udało się rozwinąć działalność przedszkola wychodząc naprzeciw potrzebom mieszkańców. Działalność przedszkola w trzech budynkach to dla zarządzających nowe doświadczenie, jednak dzięki zaangażowaniu i otwartości na takie zmiany mogły powstać nowe miejsca pracy i wsparcie dla rodzin potrzebujących opieki nad dziećmi.

Wójt Gminy Pysznica zapowiedział także kolejną inwestycję – budowę żłobka, który – jak uważa – jest niezbędny w tak prężnie rozwijającej się gminie.

Organizatorzy pikniku zapewnili dzieciom mnóstwo atrakcji -był wielki dmuchany samolot, gry i zabawy prowadzone przez klauna, miejsce dla małych artystów, w którym dzieci powstawały jeżyki z ziemniaków i zapałek. Dużym zainteresowaniem cieszyło się również stoisko do malowania twarzy. Dzieci z niecierpliwością ustawiały się w kolejce i wybierały wzory na swoje buzie. Na wszystkich uczestników pikniku czekał poczęstunek.

Szczególnym akcentem było wystąpienie przedstawicieli rodziców dzieci, które w tym roku rozpoczęły edukację przedszkolną w oddziale przedszkola w Brandwicy. Podziękowali oni wójtowi Tadeuszowi Bąkowi, przewodniczącemu rady Józefowi Gorczycy i zastępcy wójta Aleksandrowi Jabłońskiemu za przeprowadzony remont byłej szkoły w Brandwicy i wręczyli im kompozycje kwiatowe w szkle. Przypomnijmy – dzięki realizacji wspomnianej inwestycji pysznickie przedszkole wzbogaciło się o miejsca dla 50 dzieci.

Tadeusz Bąk – wójt, Józef Gorczyca – przewodniczący rady oraz Aleksander Jabłoński – zastępca wójta, składają serdeczne podziękowania dla wszystkich, którzy docenili ich pracę. Przyznają oni jednak, ze największą nagrodą dla nich jest widok uśmiechniętych maluchów, które z zapałem uczą się i poznają świat w murach gminnego przedszkola.

Dziękujemy wszystkim pracownikom przedszkola za przygotowanie pikniku, a także rodzicom i dzieciom za przybycie. Do zobaczenia za rok!

Tekst: Beata Biały, Paulina Mierzwa
Zdjęcia: Paulina Mierzwa

Print Friendly, PDF & Email