Spotkanie opłatkowe w Jastkowicach

W Święto Trzech Króli w Domu Ludowym odbyło się spotkanie opłatkowe zorganizowane przez Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Jastkowickiej dla osób starszych i samotnych. Już od dziesięciu lat lokalne stowarzyszenie podejmuje trud przygotowania uroczystości podczas której mieszkańcy Jastkowic mogą spotkać się, podziwiać występy artystyczne i wspólnie dzielić się opłatkiem. Zebranych powitali p. Jolanta Powęska i p. Stanisław Paleń.

W tym roku spotkanie uświetnili swoimi występami: Zespól Pieśni i Tańca „Arka” z Racławic, który wystawił „Misterium Bożego Narodzenia” , a uczniowie z Publicznej Szkoły Podstawowej w Jastkowicach zaprezentowali „Jasełka” przygotowane przez p. Beatę Ziółkowską, p. Urszulę Dul i ks. Piotra Pietrońskiego.

Ks. Adam Węglarz poprowadził modlitwę, poświęcił opłatki i wyraził słowa uznania za utworzenie i działalność Stowarzyszenia Przyjaciół Ziemi Jastkowickiej.

Serdeczne życzenia dla wszystkich oraz  gratulacje i podziękowania za zorganizowanie tego spotkania jak i wszelkie inne inicjatywy podejmowane przez Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Jastkowickiej złożył p. Tadeusz Bąk – Wójt Gminy Pysznica. Życzenia noworoczne wszystkim zebranym złożył również p. Zygmunt Cholewiński – radny powiatowy.

Print Friendly, PDF & Email