Spotkanie autorskie z Mirosławem Osowskim

Dnia 6 kwietnia w wiosenne popołudnie w Bibliotece w Jastkowicach odbyło się spotkanie autorskie ze stalowowolskim pisarzem, poetą i recenzentem tomików poetyckich Mirosławem Osowskim.
Autor zaprezentował swój dorobek literacki, począwszy od „ Tomasza” i innych opowiadań, opisujących życie studenckie w latach 60-tych, kończąc na czasach współczesnych przedstawionych w powieściach satyrycznych „Nowe czasy” i „Sitwa”.
Jako, że jest pisarzem autobiograficznym pochodzącym ze środowiska zamożnych rolników osiedlonych na Ziemi Łęczyckiej, opowiadał o swoim rodzinnym domu i mieście, a realia życia społecznego ukazał na tle wydarzeń historycznych w czteroczęściowej „Sadze rodu Oryszów”.
Spotkanie to było w pewnym stopniu lekcją historii, ponieważ autor przybliżył czytelnikom istniejące stosunki pomiędzy Polakami, Żydami i Niemcami, począwszy od I wojny światowej, a kończąc na latach 80 XX wieku.
Na zakończenie spotkania Mirosław Osowski zdradził wszystkim obecnym, że w życiu ceni sobie najbardziej spokój, szlachetność i bezinteresowność, oraz że chciałby nadal kontynuować misję pisarską.

informacje i zdjęcia: Mieczysława Rębisz (filia GBP w Jastkowicach)

Print Friendly, PDF & Email