Relacja z IX Słomiańskiego Jarmarku

11 sierpnia odbył się w Słomianej IX Jarmark Produktów Regionalnych. Na zaproszenie Stowarzyszenia Kobiet Słomianej przyjechały członkinie kół gospodyń z Dąbrówki Pniowskiej, Żabna i Koziarni.  Koła gospodyń zaprezentowały stoły uginające się od tradycyjnych produktów regionalnych.

Uczestnicy Jarmarku mogli również po raz pierwszy w tym miejscu podziwiać stoiska Koła Łowieckiego „Bażant” i ich wyrobów z dziczyzny oraz z Klubu Dian „Wadera”, który zadbał o najmłodsze pociech organizując im plenerowe malowanie .

Podczas jarmarku odbył się doroczny konkurs kulinarny na najsmaczniejsze i najciekawiej przygotowane tradycyjne smakołyki.
W ramach tego konkursu komisja w składzie: Łukasz Bajgierowicz -Wójt Gminy, Krzysztof Skrzypek- Przewodniczący Rady Gminy, Lila Wojciak -przedstawiciel Starostwa Powiatowego  oraz Witold Pietroniec – Zastepca Wójta wyróżniła następujące potrawy:
Bigos pieczony w piecu chlebowym autorstwa KGW Dąbrówka Pniowska
Pierogi z kaszy jaglanej z miętą przygotowane przez KGW Żabno
Regionalne wyroby wędliniarskie wykonane przez Stowarzyszenie Kobiet Słomianej
Gołąbki z kaszy jaglanej w liściach winogron serwowane przez KGW Koziarnia.

Wartościowe nagrody dla kół gospodyń  w konkursie kulinarnym ufundowane zostały ze środków gminy Pysznica oraz Powiatu Stalowowolskiego.

Przysmaków było o wiele wiecej i każdy uczestnik Jarmarku mógł popróbować różności z kolorowych, pięknie przyozdobionych stołów.

Uczestnicy Jarmarku przy muzyce i smakowitym jadle bawili się do północy.

Print Friendly, PDF & Email