Relacja z pikniku w Chłopskiej Woli

W niedzielne popołudnie plac zabaw w Chłopskiej Woli zapełnił się uczestnikami pikniku rodzinnego, na których czekało mnóstwo atrakcji: dmuchany plac zabaw, zjeżdżalnia, wielkie bańki mydlane, malowanie twarzy, gry i zabawy prowadzone przez animatorów, a także odwiedziny wielkiego Minionka. Tradycyjnie już na piknik dotarli strażacy z OSP Jastkowice z prezentacją posiadanego przez siebie sprzętu pożarniczego. Nie zabrakło również emocjonującego konkursu rzutu beretem na odległość i ogniska z kiełbaskami. 

Organizatorami pikniku było sołectwo Chłopska Wola, Gmina Pysznica oraz Jastkowickie Stowarzyszenie Kulturalno-Historyczne „Dziedzictwo i pamięć”. Piknik był elementem projektu „Dookoła gminy Pysznica” realizowanego w ramach programu Działaj Lokalnie Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności. Operatorem programu na naszym terenie jest Fundacja Fundusz Lokalny SMK.”

W ramach realizacji ogólnopolskiej kampanii „Postaw na Rodzinę” i Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiazywania Problemów Alkoholowych na 2019 r. sfinansowano animacje dla dzieci, dmuchańce i zakup nagród.

Tekst i zdjęcia: Krzysztof Skrzypek

Print Friendly, PDF & Email