Relacja z XVIII Międzywojewódzkiego Przeglądu Twórczości Dzieci i Młodzieży

29 listopada 2018 r. w Publicznej Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Pysznicy odbył się finał XVIII edycji Międzywojewódzkiego Przeglądu Twórczości Dzieci i Młodzieży pod hasłem ,,Uskrzydlona bielą orła…”.Tegoroczna edycja konkursu była szczególna, bowiem przypadała na Jubileusz 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości. W konkursie swoje prace plastyczne i literackie zaprezentowali uczniowie z 44 szkół i 5 przedszkoli. Jury pod przewodnictwem artysty plastyka Józefa Sroki oraz poetów: Małgorzaty Żureckiej – sekretarza Związku Literatów Polskich w Rzeszowie i ks. dr Mariana Balickiego przyznało 31 nagród oraz 51 wyróżnień.

W sali widowiskowo-sportowej wszystkich zebranych gości powitał pan Władysław Szpunar – dyrektor PSP w Pysznicy.

Uroczyste wręczenie nagród w XVIII Międzywojewódzkim Przeglądzie poprzedził występ artystyczny w wykonaniu uczniów szkoły w Pysznicy. Dzieci i młodzież zaprezentowały się w tańcu, muzyce i recytacji. Zebrani goście z uznaniem podziwiali umiejętności młodych artystów.

W podsumowaniu Międzywojewódzkiego Przeglądu wzięli udział również przedstawiciele władz samorządowych, którzy wręczali ufundowane nagrody. Gościem szczególnym podczas tej uroczystości była Janina Sagatowska – Senator RP patronująca przeglądowi od lat.

Print Friendly, PDF & Email