Relacja z I Pysznickiego Rajdu Rowerowego

Zgodnie z planem 1 czerwca po godz. 13.00 przed szkołą w Pysznicy zebrali się uczestnicy I Pysznickiego Rajdu Rowerowego – grupa z Pysznicy, Kłyżowa, Krzaków, Słomianej i Studzieńca. Pan Marek Ożga – Zastępca Dyrektora WORD w Tarnobrzegu przekazał dla uczestników kamizelki i odblaski oraz przedstawił podstawowe informacje dotyczące zachowania bezpieczeństwa jazdy na rowerze w ruchu drogowym.

W Jastkowicach do barwnego peletonu dołączyła grupa z Jastkowic, Chłopskiej Woli oraz Brandwicy. Drogą przez las uczestnicy rajdu dotarli do Kochan, gdzie na posesji Państwa Koczwarów pracownicy Urzędu Gminy w Pysznicy przygotowali grillowy poczęstunek. Następnie Pan Zbigniew Koczwara oprowadził uczestników rajdu po ZOO, które zostało przez niego utworzone. Szczególnie dzieciaki były zachwycone egzotycznymi zwierzętami.

Droga powrotna była „z górki” bowiem Kochany są położone 30 m wyżej niż centrum gminy Pysznica.

Dziękujemy pomysłodawcom rajdu i jego realizatorom za fajne rodzinne przedsięwzięcie. Mamy nadzieję, że na podobnym rajdzie spotkamy się za rok.

I Pysznicki Rajd Rowerowy zostało sfinansowany ze środków przeznaczonych na profilaktykę i przeciwdziałanie alkoholizmowi w ramach ogólnopolskiej kampanii „Postaw na rodzinę”.

Print Friendly, PDF & Email