Relacja z gminnych obchodów 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę

Obchody 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę w gminie Pysznica rozpoczęły się uroczystą mszą świętą w kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego i Świętego Jana Chrzciciela w Pysznicy. Podczas mszy świętej obecne były poczty sztandarowe ze szkół z Pysznicy, Jastkowic oraz Krzaków, a także z OSP Pysznica, OSP Jastkowice i OSP Kłyżów oraz Grupa Rekonstrukcyjna Żołnierzy Wojska Polskiego „Wrzesień 1939”. Mszę Świętą uświetnił występ Chóru Kameralnego z Miejskiego Domu Kultury w Stalowej Woli, którego dyrygentem jest Pan Jerzy Augustyński. Wszyscy zgromadzeni w pysznickim kościele włączyli się w ogólnopolską akcję „Niepodległa do hymnu” odśpiewując hymn narodowy o godzinie 12:00. Następnie, na placu przy kościele, Tadeusz Bąk Wójt Gminy Pysznica  wraz z księdzem proboszczem Janem Kłakiem odsłonili tablicę upamiętniającą mieszkańców parafii Pysznica, którzy poświęcili swoje życie i zdrowie od czasów II wojny światowej aż do czasów współczesnych. Po tym jak ksiądz Jan Kłak poświęcił tablicę, wójt Tadeusz Bąk wraz  z Józefem Gorczycą Przewodniczącym Rady Gminy Pysznica, złożyli kwiaty.

O godzinie 17:00 w Domu Kultury w Pysznicy rozpoczął się koncert pn. „Młodzi artyści dla Niepodległej” w trakcie którego gościnnie wystąpił Dziecięco – Młodzieżowy Zespół Taneczny „Sanowiślaczki” z Chwałowic oraz zespół instrumentalno – wokalny „Akord” z Publicznej Szkoły Podstawowej w Pysznicy. Swój talent zaprezentowali także artyści z pysznickiego Domu Kultury – Zespół Tańca „KIK” oraz Zespół Wokalny „Takt”.

Wszystkim serdecznie dziękujemy za udział w gminnych obchodach 100-lecia odzyskania niepodległości przez naszą Ojczyznę.

Zobacz fotogalerię

Tekst: Paulina Mierzwa
Zdjęcia: Paulina Mierzwa, Grażyna Swara

Print Friendly, PDF & Email