Punkt informacyjny – program priorytetowy CZYSTE POWIETRZE

Ministerstwo Środowiska zachęca mieszkańców Polski do działań ograniczających emisję szkodliwych dla zdrowia i środowiska zanieczyszczeń powietrza.
W ramach rządowego programu Czyste Powietrze został przygotowany program priorytetowy Czyste Powietrze, dzięki któremu właściciele domów jednorodzinnych mogą ubiegać się o dofinansowanie na termomodernizację budynków.
Program priorytetowy koncentruje się na termomodernizacji oraz efektywnym zarządzaniu energią w gospodarstwach domowych, co pozwoli zmniejszyć ilość zużywanej energii cieplnej i rzeczywiste oszczędności finansowe. Zyska na tym również stan środowiska naturalnego, dzięki ograniczeniu emisji pyłów, gazów cieplarnianych i innych substancji.
Program Priorytetowy Czyste Powietrze to możliwość uzyskania wsparcia finansowego przez osoby fizyczne, właścicieli domów jednorodzinnych na ocieplenie domu, wymianę okien czy na wymianę starego, wysoko-emisyjnego kotła grzewczego.

W celu jak największej popularyzacji programu w Urzędzie Gminy w Pysznicy działa punkt informacyjny w którym mieszkańcy mogą pozyskać wiedzę niezbędną do starania się o środki z programu CZYSTE POWIETRZE.
Zapraszamy codziennie w godz. od 7.00 — do 15.00 do pokoju nr 22 w Urzędzie Gminy w Pysznicy przy ul. Wolności 322. Kontakt telefoniczny 15 841 01 03, e-mail: promocja@pysznica.pl

Szczegółowe informacje dostępne w internecie na stronie Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Rzeszowie [zobacz]

Print Friendly, PDF & Email