Pełna miska dla schroniska

W dniach 30-31 marca 2017 r. w Zespole Szkół w Kłyżowie  zorganizowana została akcja charytatywna pod hasłem „Pełna miska dla schroniska”, której organizatorami był Samorząd Uczniowski ZS Kłyżów oraz harcerze z 18 WDH Kłyżów z opiekunami.
Celem  akcji było zebranie funduszy na zakup karmy dla bezdomnych psów, które znalazły schronienie w miejscu czasowego przetrzymywania zwierząt przy Zakładzie Gospodarki Komunalnej w Pysznicy, gdzie sprawowana jest tymczasowa opieka nad bezdomnymi zwierzętami. Tam czekają na adopcję lub swojego pana.
W ramach akcji uczniowie i harcerze sprzedawali muffinki przygotowane w szkolnej kuchni. Całkowity dochód ze sprzedaży został przekazany na zakup karmy. Cała społeczność szkolna bardzo chętnie włączyła się do akcji, aby wesprzeć szczytny cel. Zebrano 153 zł.
10 kwietnia zakupiona karma została przekazana zwierzakom  na ręce Pana Kazimierza Tofila, kierownika Zakładu Gospodarki Komunalnej w Pysznicy. Przy tej okazji dzieci zobaczyły miejsce, gdzie przebywają psy, poznały ciekawą historię powstania „miejsca czasowego przetrzymywania zwierząt”, dowiedziały się w jaki sposób i kto dba o „mieszkańców” przechowalni. Każdy z nich to inna historia, jedne są tu krócej, inne dłużej, wszystkie były bardzo przyjaźnie do nas nastawione.

tekst i zdjęcia:  M.Wandas i J.Maślach

 

Print Friendly, PDF & Email