Narysuj komiks, napisz piosenkę albo stwórz grę planszową i wygraj!

Konsole do gier Xbox One, tablety i telefony komórkowe czekają na tych uczniów z województwa podkarpackiego, którzy w najciekawszy sposób pokażą, jak inwestycje z Unii Europejskiej zmieniły Podkarpacie. Konkurs organizuje Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie.

Konkurs adresowany jest do uczniów szkół podstawowych, gimnazjów oraz uczniów szkół średnich z województwa podkarpackiego. – Chcemy zainteresować młodych ludzi unijnymi projektami oraz ich pozytywnym wpływem na region i środowisko lokalne. Mam nadzieję, że prace konkursowe obejmą inwestycje, które już udało się zrealizować oraz te, które można zrealizować w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego – tak ideę konkursu tłumaczy Władysław Ortyl, Marszałek Województwa Podkarpackiego.

Celem konkursu jest również promowanie korzyści wynikających z członkostwa Polski w Unii Europejskiej, a także pokazanie młodym ludziom, jakie perspektywy daje im realizacja unijnych projektów.

Honorowy patronat nad konkursem objęli: Tomasz Poręba poseł do Parlamentu Europejskiego, Ministerstwo Rozwoju, Podkarpacki Kurator Oświaty, TVP 3 Rzeszów, Polskie Radio Rzeszów.

Prace konkursowe można składać do 29 kwietnia.
Konkurs będzie realizowany równoległe w trzech typach szkół. Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się 13 maja podczas konferencji w Urzędzie Marszałkowskim.

Na młodzież czekają pasjonujące zadania. Uczniowie szkół podstawowych będą musieli narysować komiks. Przygotowując komiks, dzieci będą miały za zadanie pokazać m.in., w jaki sposób unijne projekty zmieniły ich świat, a także miejscowości lub region, w którym mieszkają.

Gimnazjaliści będą mieli za zadanie napisać tekst piosenki. Piosenka może dotyczyć nie tylko pozytywnych doświadczeń, które wynikają z realizacji unijnych projektów, ale np. opisywać historię osoby, której życie poprawiło się dzięki funduszom europejskim.

Więcej informacji: http://rpo.podkarpackie.pl/index.php/wiadomosci/2-dane-podstawowe/689-narysuj-komiks-napisz-piosenke-albo-stworz-gre-planszowa-i-wygraj

Print Friendly, PDF & Email