Grupa rekonstrukcyjna z Jastkowic otrzymała sztandar

W niedzielę, 2. września 2018 r., Wójt Gminy Pysznica Tadeusz Bąk wraz ze swoim zastępcą Aleksandrem Jabłońskim, wzięli udział w uroczystości przekazania i poświęcenia sztandaru dla Grupy Rekonstrukcyjnej Żołnierzy Wojska Polskiego „Wrzesień 1939”. Wydarzenie to rozpoczęła uroczysta Msza Święta w Kościele p.w. Przemienienia Pańskiego w Jastkowicach, którą odprawił ksiądz proboszcz Adam Węglarz wraz z księdzem kanonikiem Tadeuszem Machem.

Na zaproszenie pomysłodawców całego przedsięwzięcia i fundatorów sztandaru – Państwa Haliny i Zbigniewa Koczwarów, żołnierze z grupy rekonstrukcyjnej wraz z rodzinami i przyjaciółmi spotkali się w Kochanach, gdzie przy grillu i słowach żołnierskich pieśni, spędzili popołudnie.
Wójt Tadeusz Bąk przekazał list gratulacyjny, w którym wyraził swą radość z istnienia grupy i rozwijania tradycji wojskowej, a także podziękował za promowanie dziedzictwa kulturalnego i propagowania wartości patriotycznych.

 

Grupa Rekonstrukcyjna Żołnierzy Wojska Polskiego „Wrzesień 1939” działa w ramach Jastkowickiego Stowarzyszenia Kulturalno – Historycznego „Dziedzictwo i Pamięć”. Liczy ona ponad 30 członków, którzy biorą udział w licznych uroczystościach patriotycznych, przedsięwzięciach kulturalnych i występach artystycznych. To co wyróżnia tę grupę, to bogaty repertuar pieśni patriotycznych, których wykonanie trafia do serca każdego Polaka.

 

Tekst: Paulina Mierzwa, Beata Biały

Zdjęcia: Paulina Mierzwa

Print Friendly, PDF & Email