Gminne obchody 80. rocznicy II wojny światowej

Gminne obchody 80. rocznicy II wojny światowej odbyły się 1 września 2019 r. w Kłyżowie.
W uroczystej mszy św. i złożeniu wieńców w miejscach pamięci na terenie gminy Pysznica uczestniczył wiceminister infrastruktury Rafał Weber, wójt Łukasz Bajgierowicz oraz Krzysztof Skrzypek – przewodniczący rady gminy Pysznica.
W uroczystościach wzięły udział poczty sztandarowe szkół i jednostek OSP z terenu naszej gminy oraz Grupa Rekonstrukcyjna Żołnierzy Wojska Polskiego „Wrzesień 1939” z Jastkowic. Obecni byli również księża, radni, sołtysi, kierownicy, dyrektorzy i pracownicy jednostek organizacyjnych oraz mieszkańcy naszej gminy.

Składamy podziękowania dla wszystkich, którzy zaangażowali się w organizację tej uroczystości.

Napisali o tym:

Magazyn Nadsański Nasz Czas [zobacz]

W

Zdjęcia: Beata Biały, tekst: Krzysztof Skrzypek

Print Friendly, PDF & Email