Fotorelacja z przejazdu 30 Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego „Solidarności” i Olimpijczyków

Etap IV Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego Solidarności  i Olimpijczyków przebiegał ze Skarżyska Kamiennej do Stalowej Woli przez teren naszej gminy.

5 lipca 2019 r. po godz. 17.00 przez Kłyżów i Pysznicę przejechali uczestnicy 30 Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego „Solidarności” i Olimpijczyków. Przy budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w Pysznicy zawodnicy mieli wyznaczona premię specjalną.  Na miejscu tego wydarzenia, Łukasz Bajgierowicz – Wójt Gminy Pysznica powitał przedstawicieli Organizatora wyścigu.

Etap o długości 178 km wygrał Stanisław Aniołkowski z CCC Development Team. Tuż za nim metę wjechali Estończyk Norman Vahtra z grupy Cycling Tartu i Holender Arvid de Kleijn z grupy Metec THK, zwycięzcy poprzednich etapów. Aniołkowski został po etapie do Stalowej Woli także niebieską koszulkę dla najlepszego zawodnika do lat 23.

Dziękujemy Organizatorom wyścigu za wybranie terenu naszej gminy, a wszystkim kibicującym na trasie tego wydarzenia sportowego dziękujemy za zaangażowanie. Wśród kibiców znalazło się wielu najmłodszych milusińskich – kto wie, może za rok uda się przygotować mini wyścig właśnie dla nich.

Print Friendly, PDF & Email