Ciąg dalszy drogowych inwestycji

Mimo, że do końca roku pozostało jeszcze sporo czasu, już dziś można stwierdzić, że w Gminie Pysznica upływa on w głównej mierze pod znakiem wielu inwestycji związanych z przebudową i remontem dróg. Najlepszym przykładem niech będzie zakończona właśnie inwestycja związana z przebudową 19 odcinków dróg gminnych oraz budową chodnika na drodze nr 101218R – ulica Podborek.

Odcinki dróg w Chłopskiej Woli, Krzakach, Kłyżowie, Bąkowie, Brandwicy, Jastkowicach i Pysznicy wyremontowana na długości 6142 mb. Na remont dróg i budowę chodnika przeznaczona kwotę 1 963 502,13 zł.

Powiat stalowowolski realizuje na terenie Gminy Pysznica inwestycję związaną z przebudową mostu na rzece Bukowa, a także przebudową drogi powiatowej 1019R Zarzecze – Pysznica – Rzeczyca Długa od skrzyżowania z drogą Stalowa Wola – Pysznica do skrzyżowania Brandwica – Jastkowice. Gmina Pysznica partycypując w kosztach tej inwestycji, przeznaczyła na ten cel kwotę 928 502,00 zł.

 

Niebawem rozpocznie się również remont ulicy Sanowej i Błonie w Pysznicy w sołectwie Sudoły oraz drogi wewnętrznej w Chłopskiej Woli. Według planu inwestycja ma się zakończyć w pierwszej połowie grudnia bieżącego roku.

 

Tekst i zdjęcia: Paulina Mierzwa

Print Friendly, PDF & Email