Chłopiec z wielkim talentem – Karol Krawczyk

Karol Krawczyk to wydawać by się mogło zwykły uczeń Szkoły Podstawowej w Kłyżowie. Jednak ten 9-letni chłopiec posiada wielki talent sportowy, jest młodym, bardzo dobrze rokującym tenisistą. W tym małym, na pozór, chłopczyku są niespożyte pokłady siły, energii, refleksu. Jest bardzo zwinny, szybki, wykazuje niesamowite zdolności motoryczno-ruchowe. Ta cała baza w połączeniu z bardzo ciężką pracą i walecznym sercem sprawiają, że osiągnął już spore sukcesy. Mimo że swoją tenisową karierę rozpoczął dosyć późno, to szybko nadrobił zaległości i obecnie plasuje się w czołówce Polski młodych tenisistów.
Karol swoje pierwsze kroki w tenisie ziemnym stawiał w wieku 8 lat. Jego przygoda z tym pięknym sportem rozpoczęła się latem 2015 roku. Do gry w tenisa zachęcił go jego starszy brat. Początkowo była to tylko zabawa, niewinne odbijanie piłki. Z czasem zaczął robić pierwsze postępy. Bardzo angażował się w treningi, wykazywał niezwykłe predyspozycje. We wrześniu 2015 roku został zawodnikiem klubu MKT Stalowa Wola. Zaczął trenować z profesjonalnymi trenerami. Równolegle z grą w klubie, trenował również z bratem. Początkowo były to treningi 2-3 razy w tygodniu, jednak po kilku miesiącach ciężko trenował już od poniedziałku do niedzieli. Pod koniec 2015 r. wziął udział w swoim debiutanckim turnieju w rodzimym klubie w Stalowej Woli. Już na początku pokazał się z bardzo dobrej strony, zajął 3. miejsce. Rok 2016 był dla niego przełomowy. Wiosną wygrał swój pierwszy turniej w Tarnogrodzie. Swoim przeciwnikom nie dał żadnych szans, znokautował ich swoim sprytem i mądrą grą. Później startował jeszcze w wielu innych turniejach, rywalizując zarówno w swojej kategorii wiekowej, jak i z zawodnikami od siebie starszymi. Grał m.in. w Tarnogrodzie, Kraśniku,  Stalowej Woli, Łęcznej, Tarnobrzegu , Krakowie, Rzeszowie. W żadnym turnieju, w którym wziął udział nie zszedł poniżej podium. Łącznie wygrał już 7 turniejów, 5 razy uplasował się na drugim miejscu, a 4 razy na trzecim.
Obecnie Karol jest w środku sezonu halowego. W tym roku czeka go jeszcze kilka wyjazdów na turnieje, gdzie będzie rywalizował z najlepszymi.  Już niedługo zaliczy zapewne kolejne udane starty w Krakowie, Radomiu i Łęcznej.

Liczymy na to że na stronie pysznica.pl będziemy zamieszczać informacje o kolejnych sukcesach młodego sportowca z Kłyżowa.