Animatorzy kultury i sportu związani z gminą Pysznica nagrodzeni przez władze powiatowe

3 marca 2017 r. w Miejskim Domu Kultury w Stalowej Woli, wręczono nagrody z okazji Powiatowego Dnia Animatora Kultury i Sportu. Nagrody te są wyrazem uznania oraz podziękowania osobom, które poprzez swoją działalność oraz osiągnięcia w dziedzinach kultury lub sportu przyczyniają się do promocji Powiatu Stalowowolskiego. Z terenu gminy Pysznica nagrody otrzymali:

w dziedzinie kultury, w kategorii: Animator Kultury

Zespół Taneczny „KIK” powstał w 2000 roku w Domu Kultury w Pysznicy. W 2008 roku instruktorem prowadzącym została Teresa Świdecka – Węglarz, która do dziś pracuje nad rozwojem artystycznym zespołu, w skład którego wchodzi ok. 70 osób w wieku od 6 do 18 lat. Zespół Taneczny „KIK” na stałe wpisał się w artystyczne życie naszego regionu. Występuje na wielu koncertach i przeglądach, także poza granicami kraju, gdzie odnosi duże sukcesy. W sierpniu 2016 roku na Międzynarodowym Festiwalu Sztuki dla Dzieci i Młodzieży w Bułgarii Zespół odniósł ogromny sukces zajmując w poszczególnych kategoriach I, II i III miejsce, zarówno zespołowo jaki i indywidualnie.

w dziedzinie kultury, w kategorii: Ochrona i Promocja Tradycji Regionalnych

Grażyna Kołacz – Antosik  – regionalistka, która wrosła w lokalne środowisko od lat pracując najpierw w pysznickim Gminnym Domu Kultury, potem w Zespole Szkół w Jastkowicach. Organizowała z młodzieżą uroczystości patriotyczne, związane z historią regionu, angażowała się w pomoc przy opracowaniu gminnych publikacji regionalnych. Od 2015 roku prowadzi Zespół Obrzędowy „Jastkowianie”. Z powodzeniem wystawił on kilka przedstawień ukazujących tradycje regionalne: „Wesele Jastkowickie”, „Wigilię 2015”, „Cztery pory roku w zagrodzie” i „Wigilię 2016”. Pani Grażyna jest autorką scenariuszy, reżyserem i „dobrym duchem” całego zespołu.

w dziedzinie sportu, w kategorii: Sportowiec Roku
Stanisław Lebioda – lekkoatleta Katolickiego Klubu Sportowego Victoria Stalowa Wola. W 2016 roku odniósł liczne sukcesy, m.in. zajął 17. miejsce w biegu na 3000 m na Mistrzostwach Europy Juniorów Młodszych w Gruzji. Podwójny złoty medalista: w biegu na 5000 m na Mistrzostwach Polski w Biegach Przełajowych Juniorów i w biegu na 3000 m na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych. Trener Stanisław Anioł.

Jak co roku, wręczono także nagrody honorowe „Kryształowe Serce”, które przyznawane są osobom i instytucjom szczególnie zaangażowanym we wspieranie kultury i sportu. Jednym z nagrodzonych został mieszkaniec gminy Pysznica – Łukasz Koczwara, właściciel firm SAMKO oraz FORD MH MOTORS w Stalowej Woli – od wielu lat wspierający wydarzenia kulturalne i sportowe na terenie powiatu stalowowolskiego, w szczególności gminy Pysznica. Udziela wsparcia szkołom, klubom sportowym oraz wielu organizacjom pozarządowym zajmującym się pomocą młodzieży uzdolnionej, osobom starszym i niepełnosprawnym. Łukasz Koczwara współtworzy także Grupę Rekonstrukcyjną Żołnierzy Wojska Polskiego “Wrzesień 1939” z Jastkowic, która uświetnia swą obecnością uroczystości kościelne i państwowe na terenie całego Podkarpacia. Warto podkreślić, że od samego początku wspiera Rodzinny Powiatowy Rajd Rowerowy organizowany przez Powiat Stalowowolski oraz od kilku lat Dożynki Powiatowe.

 

W uroczystość wzięli udział przedstawiciele władz gminy: Tadeusz Bąk – Wójt Gminy Pysznica, Józef Gorczyca – Przewodniczący Rady Gminy Pysznica oraz Aleksander Jabłoński – Zastępca Wójta Gminy Pysznica.

 

Gratulujemy wszystkim nagrodzonym i życzymy dalszych sukcesów !

Informacja i zdjęcia pochodzą z: stalowowolski.pl

Więcej zdjęć Dom Kultury w Pysznicy [zobacz]

 

Print Friendly, PDF & Email